Тонев: В дербито срещу Локомотив футболът остава на заден план, но имаме ли отношение - ще победим

Футболистът на Ботев (Пловдив) Димитър Тонев сподели мнението си след равенството (1:1) с Берое. Младокът се включи от резервната скамейка и изигра силни минути.
Той не остана доволен от показаното на терена и заяви, че целта пред "канарчетата" всеки мач е спечелването на 3 точки.

Ботев (Пловдив) се добра до равенството при визитата си в Стара Загора

"Не направихме много силен мач. Не създадохме чисти положения, но и Берое не съумянаха да направят нещо в предни позиции. Второто полувреме поехме инициативата и владеехме топката.

Точката за нас не е успех, излизаме всеки мач за 3 точки. Борим се за третото място, целта ни за сезона е Топ 6. Винаги сме максималисти и търсим възможно най-високо класиране.

32 Берое - Ботев (Пловдив)

Надявам се следващия мач да излезем и да грабнем трите точки в пловдивското дерби. Трябва да се раздадем и да покажем борбеност. В такова дерби футболът остава на заден план, но имаш ли отношение - ще победиш", каза Димитър Тонев.