Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ботев (Пловдив) се добра до равенството при визитата си в Стара Загора

Отборите на Берое и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в дербито на 21-ия кръг в efbet Лига. Джонатан (43) наказа бившия си тим през първото полувреме, а Реда Рабей (84) изравни за пловдивчани малко преди края на срещата.

Сблъсъкът, известен като Битката за Тракия, по традиция предлага много емоции на феновете. Така беше и днес. През настоящия сезон пловдивчани демонстрират много по-стабилни изяви и бяха сочени в ролята на фаворит, макар че гостуванията в Стара Загора никога не са били лесни за тях.

Част от феновете на Ботев (Пловдив) тръгнаха с влак към Стара Загора

Първият точен удар към една от двете врати беше на сметката на Берое. В 13-ата минута Омар Камара стреля извън границата на наказателното поле, но шутът му беше слаб и по земя, което не затрудни Хидайет Ханкич. В 17-ата минута Ханкич отново се намеси. Този път след удар на Лебон в долния ляв ъгъл на вратата.

32 Берое - Ботев (Пловдив)

Малко след изминаването на половин час игра Емануел Току стреля, но право в обсега на Генадий Ганев. Ботев отново погледна към вратата на противника в 38-ата минута. Шутът на Мечев беше слаб и отново не затрудни Ханкич.

Така се стигна до 43-ата минута, в която домакините наказаха Ботев. Омар Камара центрира в наказателното поле, в зоната между защитата и вратаря. Цялата отбрана на "канарчетата" се размина с топката, а Хидайет Ханкич тръгна неразчетено да излиза напред. Той остави вратата си празна, а Абубакар Тунгара видя свободния Джонатан Перейра. Бразилецът просто насочи изстреля си към вратата и отбеляза важния гол за Берое. Бранителят не отпразнува попадението си, тъй като преди време носеше кипа на Ботев.

В 53-ата минута Ботев беше много близо до инкасирането на втори гол, след като за втори път защитата на "канарчетата" действа разконцентрирано при центриране от десния фланг. В 64-ата минута Алиун Фал стреля към вратата на пловдивчани, но Ханкич внимаваше. Четири минути след това Симеон Мечев бе много близо до гола. Шутът му не бе никак лош, като само липсата на късмет го раздели с отбелязването на красиво попадение. Топката прелетя покрай гредата. В 69-ата минута Берое имаше претенции за дузпа, след като Виктор Генев събори Алиун Фал в наказателното поле. Те обаче бяха подминати.

В 84-ата минута Ботев изравни. От нищото Мохамед Брахими пусна страхотно извеждащо подаване към Реда Рабей. Халфът показа добра скорост и още по-добро завършващо докосване. Той излезе очи в очи със стража Генадий Ганев, след което пусна топката покрай плонжа на вратаря за 1:1.

БЕРОЕ - БОТЕВ 1:1
1:0 Джонатан Перейра (43)
1:1 Реда Рабей (84)

Стартови състави:

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Сиам Бен Юсеф, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 43. Джонатан Перейра, 99. Омар Камара;

БОТЕВ: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 8. Тодор Неделев, 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Руберто Пунчец;