Витес взе "чиста" победа и изхвърли Рапид (Виена)

Витес победи с 2:0 тази вечер като домакин Рапид (Виена) и с общ резултат 3:2 нидерландския тим отстрани австрийците в плейофната фаза на Купа на конфедерациите. Героите за тима на Томас Леч бяха Адриан Гърбич (3’) и Матуш Беро (19’).

Витес взе преднина още преди да са изминали и пет минути от редовното време, когато Гърбич стигна до топката между няколко бранители на Рапид и със силен изстрел откри резултата за 1:0. Нидерландският тим удвои своята преднина в 19-ата минута, когато Ели Даса подаде към Елиазер Даса намери Матуш Беро и той се разписа за 2:0. Домакините вкараха в 36-ата минута отбелязаха и нов гол чрез Баден Фредериксен, но той бе отменен поради засада.

Играчите на Витес вкараха ново трето попадение в 77-ата минута, когато центриране отдясно се удари в далечната греда, но топката бе довкарана от Гърбич. Голът бе отменен поради засада на бранителя Якуб Расмусен. Малко след това се заформи сериозно мееле между двата тима поради нарушение на играч на нидерландския тим в средата на терена срещу футболист на Рапид.

По този начин Витес отстрани Рапид (Виена), макар че загуби първата среща, и очаква своя противник на 1/8-финалите в Лигата на конференциите.