Арсенал премина голям тест за топ 4 след драматичен обрат

Арсенал преодоля големия тест в битката за топ 4 в лицето на Уулвърхамптън. По изключително драматичен начин лондончани стигнаха до победа с 2:1 на "Емиратс". Гостите водеха до 82-ата минута, след като Хий-Чан Хуан откри резултата още в десетата минута. Никола Пепе изравни осем минути преди края, а в 95-ата минута капитанът Александре Лаказет донесе успеха на "топчиите". Французинът се опита да намери съотборник, а ударът бе отклонен от вратаря и попадението бе записано като автогол на Жозе Са.

След този успех отборът на Микел Артета е в отлична позиция да атакува първата четворка. Арсенал вече е пети, на точка зад Манчестър Юнайтед, но е изиграл два мача по-малко от "червените дяволи". Лондончани отдалечиха и намиращия се в отлична форма Уулвс от битката за топ 4.

"Вълците" бяха спечелили от последните си шест мача във Висшата лига и започнаха двубоя уверено. Още в шестата минута Рамен Сайс прати топката в мрежата, но попадение не бе признато поради засада. В десетата минута обаче нямаше какво да спаси Арсенал. Грешка на Габриел, който бе притиснат от Раул Хименес, доведе до лошо подаване назад към Рамсдейл. Той изведе Хуан и кореецът откри резултата.

Малко след гола Уулвс можеше да удвои преднината си. Поденс бе изведен отлично от Хименес, но стреля покрай вратата. "Артилеристите" постепенно взеха инициативата, но имаха проблеми срещу отлично организирания тим на съперника. Чак към края на полувремето домакините успяха да стигнат до реални голови положения. Удари на Лаказет и Мартинели обаче не намериха целта. Малко преди почивката Мартинели пропусна още една добра възможност.

Нова великолепна възможност за "вълците" се откри в самото начало на втората част. Поденс великолепно изведе Хуан, който се откъсна от защитата, но стреля покрай вратата от малък ъгъл. Арсенал нямаше достатъчно идеи как да преодолее защитата на съперника. Това се промени в последните 20 минути, когато на терена се появиха Пепе и Нкетиа.

Натискът на "артилеристите" се усилваше с приближаването на края и в 82-ата минута домакините най-накрая намериха път към вратата на съперника. Нкетиа намери отлично Пепе в наказателното поле, а той успя да се завърти и да изравни резултата с първия си гол във Висшата лига за този сезон. Тимът на Артета продължи да напада и в добавеното време накара "Емиратс" да избухне. Лаказет направи двойно с Пепе и стреля, а топката се удари в ръкавицата на Жозе Са и се озова в мрежата.