Брага сломи Шериф с дузпи

Брага се класира за осминафиналите на Лига Европа, след като елиминира сензацията от Шампионската лига Шериф. В редовното време португалците се наложиха с 2:0. Резултатът се запази в продълженията, а при дузпите футболистите на Карлос Карвалял бяха по-точни и си осигуриха място в следващия кръг.

Брага създаде повече положения и в първия мач, но наивно допусна да загуби с 0:2. Днес домакините притиснаха съперника още от началото и до почивката успяха да заличат пасива си.

В 17-ата минута Юри Медейрош откри резултата след подаване на Рикардо Орта от десния фланг. Цялата атака на Брага беше изградена по перфектен начин и за Медейрош остана най-лесното.

Португалците стреляха от всякакви позиции и Йоргос Атанасиадис нямаше и миг спокойствие. Някои контри на Шериф също не бяха безопасни, но като цяло Брага имаше сериозно надмощие и точно преди почивката вкара втори гол. Този път Медейрош подаде на Орта, а той покачи на 2:0 в полза на домакините.

Второто полувреме беше малко по-равностойно. Домакините вече атакуваха търпеливо, а играчите на Шериф често прибягваха до нарушения, за да спират противниците. Дефанзивната тактика на молдовския тим успя да прати мача в продължения, а там също не падна гол.

При дузпите всичко изглеждаше решено, след като гостите не реализираха при нито едно от първите си три изпълнения. Последваха обаче и два пропуска за Брага. Цялото напрежение се струпа върху Франсиско Моура, но защитникът не трепна и прати португалците на осминафиналите.