Сензацията от ШЛ отново напомни за себе си

Молдовският Шериф продължава да впечатлява Футболна Европа. Отборът на Юрий Вернидуб се наложи с 2:0 над Брага в първи мач от плейофния кръг за класиране на 1/8-финалите в Лига Европа. Домакините поведоха в самия край на първото полувреме с гол от дузпа на Себастиан Тил, а в 83-ата минута Адама Траоре вкара втори гол във вратата на Матеуш.

Шериф се прехвърли в Лига Европа от Шампионската лига, където при дебюта си в груповата фаза зае трето място в компанията на Реал Мадрид, Интер и Шахтьор (Донецк). Брага пък беше в една група с Лудогорец и финишира на второто място, изпреварвайки "орлите" и датския Мидтиланд

Сред титулярите на Шериф нямаше нито един молдовец. Първото полувреме на стадиона в Тираспол премина равностойно. Домакините бяха по-предплазиви и разчитаха на дълги извеждащи подавания, а гостите от Португалия опитваха да стигнат до голови положения с продължително разиграване на топката. В 40-ата минута Андре Кастро от Брага докосна топката с ръка в наказателното поле. Съдията Дани Макели преразгледа ситуацията с помощта на ВАР и отсъди дузпа за Шериф, реализирана от Себастиан Тил.

През втората част Брага доминираше и имаше няколко възможности да изравни, но не се възползва от тях. В 83-ата минута малиецът Траоре наказа груба грешка в защитата на гостите и осигури още по-комфортен аванс ан Шериф преди реванша следващата седмица.