Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

ВАР спаси Бетис срещу Зенит

Бетис се класира за осминафиналите на Лига Европа, но го направи много по-трудно от очакваното. След като преди седмица победиха Зенит с 3:2 в Санкт Петербург, днес "зелено-белите" от Севиля с мъка устискаха нулево равенство на своя "Бенито Вийямарин". Зенит надигра испанския тим, а в края само намесата на ВАР помогна на домакините и гол на Дмитрий Чистяков беше отменен заради нарушение на Александър Ерохин в наказателното поле.

Вилиан Жозе водеше атаката на Бетис, а зад него действаха Серхио Каналес, Набил Фекир и Айтор Руйбал. В стартовите 11 на Зенит имаше петима бразилци, сред които и привлеченият тази зима за 20 млн. евро Юри Алберто. На вратата пък застана 19-годишният Даниил Одоевский

Руският шампион изигра много силно първо полувреме, в което не позволи на домакините да стигнат до нито едно чисто голово положение. В 16-ата минута Артьом Дзюба центрира опасно към Юри Алберто, но нападателят не можа да отправи удар. Зенит доминираше и в притежанието на топката, а домакините изчакваха удобен момент да накажат съперника на контраатака.

В 31-ата минута Дзюба свали с глава за Юри Алберто, но неговият изстрел беше блокиран. В 37-ата Гуидо Родригес изчисти в последния момент след центриране на бразилеца, а полувремето завърши без никой от съперниците да отправи точен удар към противниковата врата.

В началото на втората част гол на Юри Алберто беше отменен заради тънка засада. Бетис отговори с греда на Едгар Гонсалес след центриране от корнер. Набил Фекир напомни за себе си с топовен шут от 25 метра, но и той беше неточен.

Семак смени Дзюба с Иван Сергеев, който обаче остана изолиран от играта. В 73-ата минута Малком си спечели фаул на границата на наказателното поле и само го изпълни, но стреля право в стената. Бившият футболист на Барселона беше в основата и на следващата опасна атака на Зенит, завършила с удар в аут на Юри Алберто.

Последните минути бяха драматични. Зенит притисна севилци в тяхната половина и Малком пропиля още един шанс за гол. В добавеното време Мостовой центрира от десния фланг и Чистяков засече топката с глава, пращайки я в мрежата. Голът обаче не беше признат заради нарушение на Ерохин, който настъпи играч на Бетис в наказателното поле.

Руският национал имаше невероятен шанс да се реваншира и да прати мача в продължения след изтичането на даденото от съдията продължение, но ударът му с глава мина на сантиметри над гредата.