Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 1:0

19-годишна резерва спаси Манчестър Юнайтед от загуба срещу Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид и Манчестър Юнайтед завършиха при резултат 1:1 помежду си на стадион "Уанда Метрополитано" в испанската столица в първа осминафинална среща от Шампионската лига. Жоао Феликс изведе домакините напред в резултата с гол с глава в 7-мата минута. В 80-тата минута 19-годишната шведска резерва Антъни Еланга изравни и английският гранд може да бъде малко по-спокоен преди реванша на "Олд Трафорд". Домакините на два пъти уцелиха напречната греда - по веднъж в края на всяко от двете полувремена. При първата ситуация близо до гола бе Шиме Върсалко, а малко преди края Антоан Гризман можеше да стане герой за "рохибланкос".

30 Атлетико Мадрид - Манчестър Юнайтед 1:1, 1/8-финал, Шампионска лига

Наставникът на "дюшекчиите" Диего Симеоне не можеше да разчита за мача тази вечер на някои важни играчи като капитана Коке, който е контузен, както и белгийското крило Яник Караско, който е наказан. Новото попълнение Даниел Вас и Матеус Куня също пропуснаха двубоя заради травми. Временният мениджър на "червените дяволи" Ралф Рангник пък трябваше да се оправя тази вечер без контузения уругвайски нападател Единсон Кавани и друг футболист в атака - Мейсън Грийнууд, който в момента не носи фланелката на английския гранд поради причини извън футбола.

Суперзвездата на Юнайтед Кристиано Роналдо се изправи тази вечер отново срещу една от любимите си "жертви" на футболния терен. 37-годишният португалец има цели 25 гола в 35 мача във всички турнири срещу "лос колчонерос", но днес нямаше ден срещу Атлети. Испанският вратар на Манчестър Юнайтед Давид де Хеа пък излезе срещу родния си тим. Де Хеа е юноша именно на Атлетико Мадрид, където започва професионалната си кариера през 2009 година. От 2011 година той носи екипа на Манчестър Юнайтед.

Звездите Луис Суарес и Антоан Гризман започнаха на пейката за Атлетико, а Диего Симеоне заложи в атака на Жоао Феликс и Анхел Корея. Джейдън Санчо, Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд и Кристиано Роналдо пък трябваше да бъдат основната заплаха за пазената от Ян Облак врата.

Първата интересна ситуация в мача бе в третата минута, когато централният защитник на Атлетико Хосе Хименес можеше да изведе "рохибланкос" напред в резултата. Бруно Фернандеш не игра по най-добрия начин в наказателното поле на гостите и това позволи на Анхел Корея да спечели притежанието на топката и да потърси пас към свой съотборник. Намиращият се до точката за изпълнение на дузпа Хименес опита да стреля, но бе блокиран от бранител на Юнайтед.

В седмата минута отборът на Чоло Симеоне излезе напред в резултата. Испанците изпълниха ъглов удар, след който топката достигна до Ренан Лоди, намиращ се на левия фланг. Той центрира блестящо към Жоао Феликс, португалският нападател стреля с глава, топката срещна десния страничен стълб на пазената от Де Хеа врата и оттам попадна в целта.

След хубав пробив на Маркъс Рашфорд в 15-ата минута и докосване на Кристиано Роналдо, Бруно Фернандеш получи възможност да стреля извън наказателното поле и го направи. Имаше и коварен за домакините рикошет в тялото на футболист на Атлетико и топката излезе в ъглов удар.

В 25-ата минута Жофри Кондогбия отне топката от Фред в половината на Юнайтед и това щеше до доведе до много опасна контраатака на домакините, но реферът Овидиу Хацеган прецени, че халфът на Атлети е извършил нарушение срещу бразилеца. Три минути по-късно Жоао Феликс пробва атрактивен, но труден удар от въздуха след центриране отляво и топката мина далеч от целта. Малко след това Кристиано се устреми напред след контраатака на Манчестър Юнайтед, но арбитърът Хацеган отсъди, че португалецът е извършил фал в атака. В 34-ата минута пък Ренан Лоди пробва опасен шут от малък ъгъл отляво на вратата на Де Хеа и с малко пропусна целта. Кристиано Роналдо пробва изстрел от далечно разстояние в 37-ата минута, но опитът на португалеца не бе твърде сполучлив.

В последната минута на първото полувреме Атлетико бе много близо до гол за 2:0, но гостите от Манчестър оцеляха в тази ситуация. След центриране отляво и неубедителна игра на англичаните в отбрана, хърватският десен бек на мадридчани Шиме Върсалко почти на голлинията успя да играе с глава. Топката рикошира и от тялото на Виктор Линдельоф и в крайна сметка срещна напречната греда, но не пожела да попадне във вратата и се върна на терена, а резултатът остана непроменен.

Маркос Йоренте пробва изстрел извън наказателното поле две минути след паузата, но изпълнението му не бе добро.

В 66-ата минута Рангник извърши тройна смяна, като извади от игра Виктор Линдельоф, Пол Погба и Люк Шоу, а на терена се появиха Аарън Уан-Бисака, Неманя Матич и Алекс Телеш.

В 75-ата минута Кондогбия пробва труден изстрел от далечно разстояние фронтално срещу вратата на Де Хеа, но топката излезе в аут. Като цяло реалните заплахи за двете врати през втората част липсваха до момента, а на терена преобладаваше битката в средата на терена.

В 77-ата минута Анхел Корея извърши нарушение срещу Фред в опасна за Атлетико зона и гостите си спечелиха пряк свободен удар, а зад топката застана Роналдо. Изстрелът на португалеца обаче не беше на ниво и топката излезе в аут, като не бе близо до целта.

Стигна се до 80-ата минута, когато появилият се преди броени минути на терена за Юнайтед младок Антъни Еланга бе изведен от Бруно Фернандеш очи в очи с Ян Облак, след като и Рейнилдо Мандава се намеси лошо в защита в тази ситуация. 19-годишният шведски нападател изигра ситуацията много хладнокръвно и с удар по земя изпрати топката във вратата.

Три минути преди края сменилият през втората част Жоао Феликс френски нападател Антоан Гризман бе много близо до гол за мадридчани. След изпълнение на ъглов удар топката достигна до намиращия се близо до вратарското поле Гризман, който отправи техничен фалцов удар към вратата на Де Хеа, но кълбото се отби от напречната греда. Буквално в последните секунди на четириминутното добавено време резервата Джеси Лингард тества Облак с шут извън наказателното поле, но словенският страж спаси и двубоят приключи без победител.