Радукану се отказа заради травма в най-дългия мач за сезона в тура на WTA

Шампионката от Откритото първенство на САЩ по тенис Ема Радукану (Великобритания) се отказа в третия сет заради контузия в мач от първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Гуадалахара (Мексико) с награден фонд 239477 долара.

Поставената под номер 1 Ръдукану губеше със 7:5, 6:7(4), 3:4 от австралийката Даря Савил, когато реши да прекрати участието си в срещата поради болки в лявото бедро след 3:36 часа игра в най-дългия мач през сезона в тура на WТА.

27-годишната Савил, която през 2017 година достигна до 20-ото място в световната ранглиста, в момента се опитва да се върне в елита след операция на ахилесово сухожилие през миналия сезон.

Австралийката, която е 610-та в света в момента, записа първа победа в основна схема на Тура от Откритото първенство на Австралия през 2021 година.

Радукану реализира обрат от 1:3 гейма в първия сет, а във втория тя пропиля аванс от 3:0, като при 5:3 сервираше да мача, но беше пробита. В последвалия тайбрек Савил направи серия от четири поредни точки, за да изравни резултата.

Британката поведе с 2:0 в решаващата трета част, докато съперничката й се бореше с мускулни крампи. Последва нов обрат и 3:2 за Савил, когато Ръдукану поиска медицински таймаут, при който горната част на левия й крак беше сериозно превързана. Тя се завърна на корта, но очевидно изпитваше проблеми при придвижването и след още два гейма се отказа при 3:4 и пробив пасив.

Във втория кръг Савил ще срещне квалификантката Каролин Долхайд (САЩ).