Сидорова спечели състезанието на Лавийени с 4.87 м

Турнирът “Всички звезди на овчарския скок“ се проведе в Клермон-Феран на 19 февруари.

Световната шампионка и сребърна олимпийска медалистка Анжелика Сидорова показва отлична форма тази зима. Тя спечели надпреварата в овчарския скок при жените с нов най-добър резултат в света за сезона – 4.87 м, постигнат в третия опит. Това е с 2 сантиметра по-високо от резултата при победата й в Лиевен преди дни. След това рускинята направи и два опита на 5.00 м, но неуспешни.

Втора завърши друга талантлива рускиня – Полина Кнороз, с нов личен абсолютен рекорд – 4.81 м. 22-годишната атлетка не е скачала толкова досега и лятото. На трето място се класира словенката Тина Шутей с нов национален рекорд – 4.75 м.

При мъжете над всички бе нидерландецът Мено Влон с 5.87 м. Гъркът Емануил Каралис остана втори с 5.81 м, а французинът Матю Колет – трети с 5.71 м.

Главният организатор на проявата олимпийският шампион от Лондон 2012 и сребърен медалист от Рио 2016 Рено Лавийени раздели осмото място с брат си Валентин Лавийени, като и двамата записаха 5.51 м с еднакви опити.