Виктория Томова направи нова крачка към топ 100

Намиращата се най-високо в ранглистата на Женската тенис асоциация (WTA) българска тенисистка Виктория Томова заема 105-о място в новото издание на класацията, като се изкачва една стъпка нагоре в сравнение със седмица по-рано.

Томова, която миналата седмица отпадна още в първия кръг на турнира в германския град Алтенкирхен, има 647 точки.

Втората най-добра българска е Изабелла Шиникова, заемаща 216-о вмясто, а третата ракета е Елица Костова на 313-то място. Цветана Пиронкова е 334-а.

На върха австралийката Ашли Барти остава далеч напред с 8330 точки, следвана от Арина Сабаленка (Беларус) с 5563 и Барбора Крейчикова (Чехия) с 5003. Испанката Паула Бадоса продължи изкачването си във втора поредна седмица и вече е 4-та, гъркинята Мария Сакари е на 6-о място, след като преди седмица беше 8-а.

,

Монреал се справи с 3:2 след дузпи с Айлендърс като гост, но остават тотално последни в Атлантическата дивизия само с 27 точки и изостават с 13 от Бъфало, който е пред тях. Вратарят им Андрю Хамънд спаси 30 изстрела и също така два от трите наказателни удара след края на продължението. За Хамънд това е първи старт като титуляр от 28-и март 2018-а година и първи в редовния сезон от 2016-а.

Коул Коуфилд и Рем Питлик вкараха при дузпите, а в редовното време точни бяха Джеф Петри и Джош Андерсън.

Ню Йорк Рейнджърс победи Отава с 2:1 навън без българския вратар Александър Георгиев. Заместникът му Игор Шестьоркин спаси 29 изстрела, а головете за победата реализираха Райън Сторм и Артьоми Панарин. Тим Щутцле отбеляза единственото попадение за отбора от канадската столица.

Рейнджърс имат вече 69 точки и дръпнаха с 4 пред 4-ия в Столичната дивизия Вашингтон. Отава е чак на 6-о място в Атлантическата с 41 точки.

Лас Вегас продължава да преследва Калгари на върха в Тихоокеанската дивизия, доближавайки се на 2 точки след убедителната победа с 4:1 над Сан Хосе като гост. Джак Айкел вкара първото си попадение за Вегас след пристигането си в този отбор именно от състава на Сан Хосе.

За него това е трето попадение откакто претърпя операция на врата и му беше поставен изкуствен прешлен през ноември. Той вкара за 2:0 в 14:34 минута на първата част на мача, след като направи двойно подаване с Чандлър Стивънсън. Самият Стивънсън също реализира, но половин минута преди края на празна врата, за да оформи крайния резултат.

Така тимът прекъсна серията си от две загуби, а вратарят им Логан Томпсън спаси 35 изстрела и записа втора победа във втория си мач като титуляр.

Кийгън Колесар и Макс Пасиорети също бяха точни за победителите, а "Акулите" от Сан Хосе върнаха едно попадение чрез Ник Бонино в третата част за 1:3.

Минесота постигна изненадващо убедителна победа със 7:3 като гост над добре представящия се отбор на Едмънтън. Играчите от Минеаполис задминаха Сейнт Луис с 1 точка и вече имат 65. Кевин Фиала вкара два гола и подаде за още един. Мат Болди и Матс Дзукарело постигнаха по гол+пас, а другите попадения са дело на Брандън Дюейм, Йоел Ериксон и Конър Дюър.

Едмънтън е на 3-о място в Тихоокеанската дивизия с 59 точки, колкото има и Лос Анджелис. За тях това е първо поражение от пет мача насам и първо за Джей Уудкрофт, който пое отбора преди близо месец и половина.