Късна дузпа донесе победа на Бетис, севилци отново са с 4 точки пред Барса

Бетис надделя с 2:1 над Майорка като домакин в мач от 25-ия кръг на испанското първенство. По този начин севилци отново са с 4 точки пред четвъртия Барселона в класирането, в което Бетис заема трета позиция с вече 46 точки. Майорка е на 16-о място с 26, като тимът от Балеарските острови засега може да диша относително спокойно, тъй като е на 6 точки над опасната зона, а освен това е и с мач по-малко.

Алекс Морено изведе Бетис напред в резултата с гол в 25-ата минута. Морено се възползва по най-добрия начин от блестящо центриране на Серхио Каналес и с глава изпрати топката във вратата. Новото попълнение на Майорка Ведат Муричи изравни резултата в 75-ата минута, като също вкара гол с глава, а асистенцията бе на Хауме Коста. Домакините все пак се добраха до победата с попадение от дузпа на резервата Вилиан Жозе. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на аржентинската резерва на Майорка Родриго Баталия.