Ланс и Лион пропуснаха да се доближат до топ 4

Ланс и Лион пропуснаха възможност да се доближат до първата четворка, след като завършиха 1:1. Жонатан Клаус откри резултата в 13-ата минута, а Филана Кадевере изравни малко преди почивката.

Отборът на Петер Бош стартира по-агресивно, но допусна гол при първата възможност за домакините. Лион опита да отговори и имаше предимство, но стигна до изравняване чак в каря на полувремето, когато Кадевере се разписа. През второто полувреме Гостите продължиха да доминират. Вратарят на Ланс Фаринес успя да стигне до топката преди Екамби, който бе преодолял защитата на съперника.

Темпото след почивката бе по-ниско, а положенията не бяха много. Чак в последните 15 минути двата отбора се активизираха. Пакета не успя да се възползва от добра ситуация, а Сотока пропусна най-добрия шанс за Ланс.