Марк Славов защити титлата си на копие от зимния шампионат по хвърляния

Марк Славов (Берое – Ст. Загора) спечели втора поредна титла в хвърлянето на копие от националните шампионати по хвърляния. След като триумфира през 2021 г., Славов спечели златото и от шампионата, който се провежда в Балчик. Националният рекордьор извоюва титлата с резултат от 75.05 метра.

Сребърното отличие, както и през миналата година, заслужи носителят на пет национални титли от зимните шампионати Радослав Иванов (Дунав-Русе) с 56.66 метра, а третото място зае Калоян Жеков (ЛК Цв.Христова - Казанлък) с 53.88 метра.

При жените миналогодишната победителка Михаела Петкова (КЛАСА) се завърна в сектора след претърпяна операция през миналото лято и завърши на втора позиция с 45.60 м. Шампионка стана атлетката от Люксембург Ноеми Мари-Луси Плеймлинг (СКЛА Нефтяник 2014 Шабла) с 49.00 м. Трета се нареди шампионката на България за 2021 г. Лили Стойчева (Атлетик-Хасково) с 44.49 м.

Шампион в хвърлянето на копие при юношите под 20 години стана Денис Мохсин (Хеброс - Харманли) с 55.71 метра. Сребърния медал извоюва Ангел Димитров (СК Мизия) с 50.61 м, а бронза заслужи Иво Гърбов (СКЛА Спринт 2020) с 42.73 м.

След много интересно и оспорвано състезание шампион в хвърлянето на копие при юношите под 18 години стана Александър Тоцев (СК Мизия) с 44.74 м. Среброто грабна неговия съотборник Теодор Янкулов с 44.55 м, а трети се нареди миналогодишният шампион Сечкин Мехмед (Фидипид - Провадия) с 41.17 м.

Златния медал на копие при девойките под 20 години извоюва Ема Милчева (Хаммер-ХВ-Трявна) с 37.88 м, втора завърши Дияна Булкина (Тракия 96-Пловдив) с  30.04 м, трета се нареди Пламена Байрактарова (Тракия 96-Пловдив).

Шампионка при девойките под 18 години стана Рая Божкова (Тракия 96-Пловдив) с 35.11 м, втора се нареди Ния Петрова (Дунав-Русе) 34.77 м, а трета завърши Николина Радева (ЛК Виктория - Варна) с 30.85 м.

Снимки: Марияна Върбанова