ЦСКА 1948 смаза Ботев (Враца) и чака Левски

ЦСКА 1948 стартира ударно пролетния дял от efbet Лига. Отборът на Николай Киров отнесе с 4:0 Ботев (Враца) на стадион "Христо Ботев". По два гола за "червените" отбелязаха Георги Русев и Александър Колев, като за последния това бяха дебютни попадения с червения екип. С хубав гол от столичани се размина резервата Марио Топузов, а Мартин Николов от домакините удари гредата. Под рамката на ЦСКА 1948 застана националът Иван Караджов, който също записа своя официален дебют за тима на Белия. В следващия кръг "червените" посрещат Левски.

Срещата във Враца предложи скучен футбол в своето начало, като опасности пред двете врати липсваха. Още в 20-ата секунда на мача реферът Радослав Гидженов показа жълт картон на централния нападател на домакините Мохамед Бентахар за опасно влизане в краката на национала Ивайло Чочев. В 20-ата минута дойде пробив на плеймейкъра на "червените" Васил Шопов отдясно, подаване към Георги Русев и крилото намери мрежата - 1:0 за ЦСКА 1948 и трето попадение за Русев през сезона.

Четири минути по-късно Александър Александров върна топката с глава към наказателното поле на Ботев (Враца), където вратарят Красимир Костов действа неумело. Стражът на "зелените" пробва да изчисти напред, но топката се отби в тялото на Александър Колев. Така нападателят на ЦСКА 1948 се озова сам пред голлинията и без проблеми направи 2:0 със своя първи официален гол с червената фланелка.

В 38-ата минута преднината на тима от София се увеличи. Алекс Колев напредна по левия фланг, последва подаване към Георги Русев и намиращият се в добра форма нападател по идентичен начин порази целта - 3:0 за ЦСКА 1948.

В началото на второто полувреме Ботев (Враца) докосна попадение. Мартин Николов направи добро двойно подаване с Юлиан Ненов и шутира, но топката се отби в страничната греда зад Иван Караджов

В 58-ата минута Алекс Колев се пребори за една топка в наказателното поле на Ботев (Враца) и с премерен удар централният нападател на "червените" накара за втори път, общо четвърти в мача, вратарят Краси Костов да бърка в мрежата си - 4:0 за ЦСКА 1948 и втори гол за Колев с фланелката на столичния отбор. Скоро след това Шопов можеше да направи 5:0 с изстрел отблизо, но този път Костов успя да спаси.

В 72-ата минута резервата на ЦСКА 1948 Марио Топузов се размина с красив гол. Крилото на "червените" осъществи отличен рейд през трима бранители на Ботев (Враца), изскочи на чиста позиция, но ударът му беше отбит майсторски от вратаря Костов. Така футболистите на Белия си тръгнаха с три точки от Враца и вече мислят за предстоящия сблъсък с Левски. Хората на Дани Моралес пък ще имат гостуване на ЦСКА - София.

Ботев (Враца) 0:4 ЦСКА 1948

0:1 Георги Русев (22)
0:2 Александър Колев (26)
0:3 Георги Русев (38)
0:4 Александър Колев (58)

Стартовите състави:

Ботев (Враца): 76. Костов, 22. Фераресо, 18. Миланов, 5. Ничев, 77. Николов, 88. Бауренски, 24. Гаврилов, 17. Ивайлов, 15. Маринов, 94. Ненов, 20. Мохамед.

ЦСКА 1948: 12. Караджов, 15. Ал. Александров, 24. Марин, 87. Петров, 22. Даскалов, 18. Чочев, 37. Мартинов, 10. Русев, 68. Шопов, 9. Колев, 7. Топузов.

Снимки: start-photo.bg