Два бързи гола в края на първото полувреме донесоха спокойствие на Севиля

Севиля изкова хубава турнирна победа с 3:1 над Динамо (Загреб) в първия сблъсък между двата тима от плейофния етап на Лига Европа. Андалусийци си осигуриха добра преднина преди реванша, макар и все още да не могат да се чувстват напълно спокойни за продължаването си напред. Точни за домакините бяха Иван Ракитич от дузпа в 13-ата минута, Лукас Окампос в 44-ата и Антони Марсиал в 45-ата минута. За гостите се разписа Мислав Оршич в 41-ата минута.

Севиля поведе от дузпа в 13-ата минута. Тогава Марсиал отправи силен шут, който бе спасен от Ливакович, но топката попадна в Папу Гомес и вратарят нямаше избор освен да се хвърли в краката му и да извърши нарушение. Иван Ракитич изпълни наказателния удар и отбеляза за 1:0.

В 41-ата минута Динамо изравни. Мислав Оршич получи пас в наказателното поле, овладя на гърди и стреля във вратата за 1:1.

Радостта на гостите обаче бе кратка и домакините направиха обрат с два бързи гола в края на полувремето. Първо в 44-ата минута при едно разбъркване в наказателното поле топката не бе изчистена добре и попадна в Лукас Окампос, който от воле успя да я промуши през краката на вратаря за 2:1.

В 45-ата минута севилци организираха контраатака, Марсиал бе изведен в пеналта и с диагонален изстрел по земя вкара за 3:1.

През второто полувреме и двата тима пропуснаха добри възможности, като в 54-ата минута вратарят Боно направи две страхотни спасявания след изстрели на Бруно Петкович и Дени Джурик.

За Севиля пък Лукас Окампос пропусна да вкара втория си гол в мача в 69-ата минута, след като стреля силно по земя, но Ливакович показа супер рефлекс и спаси.

Все пак Севиля взе комфортна преднина и може да се чувства уверен преди реванша. Динамо пък ще трябва доста да се потруди, ако иска да направи сензация и за продължи напред в турнира.