Рапид (Виена) победи Витес, но има за какво да съжалява

Рапид (Виена) постигна победа с 2:1 в домакинството си на Витес от плейофния кръг на Лигата на конференциите. Австрийците взеха минимална преднина преди реванша, но със сигурност има за какво да съжаляват.

Рапид взе преднина от два гола за отрицателно време. Ферди Драуф откри резултата в още в 1-ата минута, а Марко Грюл удвои в 16-ата.

Първият проблем за домакините дойде в 65-ата минута, когато Филип Стойкович си изкара втори жълт и червен картон, оставяйки съотборниците си с човек по-малко, а освен това ще пропусне и реванша.

Витес се възползва от численото си преимущество на терена и в 74-ата минута се добра до ценен гол, дело на Люис Опенда.

Така Рапид взе минимална преднина, но сблъсъкът остава отворен и със сигурност нищо не е решено преди реванша в Нидерландия.