Французин елиминира Шаповалов в Доха

Поставеният под номер 1 в схемата Денис Шаповалов отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис в Доха с награден фонд от 1,07 милиона долара. Шаповалов допусна изненадваща загуба с 4:6, 4:6 от французина Артур Риндеркнех.

Мачът продължи само час и 20 минути, а канадецът направи страшно много грешки, които дадоха цели десет възможности за пробив на Риндеркнех. Французинът реализира само две от тях, но това му бе напълно достатъчно, тъй като бе безупречен на свой сервис. На полуфиналите Риндеркнех ще играе с Николоз Басилашвили.

Грузинецът, който е поставен под номер 3 в схемата, осъществи обрат срещу унгареца Мартон Фучович и го победи с 1:6, 6:3, 7:5 след 2 часа и 15 минути игра.

Басилашвили изигра доста слаб първи сет, но във втория стабилизира сервиса си и с един пробив в шестия гейм успя да изравни резултата. Критичният момент за него обаче дойде в началото на третия сет, когато Фучович успя да поведе с 3:0. Това обаче не пречупи грузинеца и той изравни при 3:3, след което направи нов пробив за 6:5, който му осигури спечелването на мача.

За следващия кръг се класира и поставеният под номер 2 Роберто Баутиста-Агут, който в изцяло испански сблъсък се наложи над Алехандро Давидович Фокина с 6:1, 6:1. В последния четвъртфинал от програмата, който е по-късно днес, един срещу друг играят руснакът Карен Хачанов и хърватинът Марин Чилич.