Милик отново герой за Марсилия, бивш халф на Черно море с голов пас на "Велодром"

Олимпик Марсилия победи с 3:1 гостуващия Карабах в първи мач от плейофите за класиране на 1/8-финалите в Лигата на конференциите. Два гола за френския гранд вкара Аркадиуш Милик, а веднъж се разписа Димитри Пайе. Почетното попадение за азерите реализира бразилецът Кади след пас на бившия халф на Черно море Патрик Андраде.

Марсилия играе доста резултатно от началото на годината и днешният мач още веднъж потвърди, че отборът на Хорхе Самаполи притежава сериозен потенциал в атака. Аржентинският специалист пусна като титуляр Милик, който през уикенда донесе победата над Метц със задна ножица, и полякът отново не разочарова.

В състава на Карабах от първата минута започна Патрик Андраде, а сред резервите беше Леандро Андраде, който също беше привлечен от Черно море.

Карабах можеше да излезе напред в 12-ата минута, но удар на Филип Озобич беше блокиран. Марсилия атакуваше повече, но без много скорост. Чак в края на полувремето французите ведигнаха оборотите и това веднага даде резултат. В 40-ата минута Бубакар Камара засече центриране в малкото наказателно поле, но Лука Гугешашвили направи качествено спасяване.

Секунди по-късно Милик се оказа на точното място до вратата след центриране от корнер и промуши топката във вратата на Карабах. Малко преди почивката ОМ стигна и до второ попадение. Папе Гей подаде на непокрития Милик, полякът спокойно овладя топката и без забавяне покачи на 2:0

През второто полувреме французите привидно отстъпиха инициативата на съперника. В 51-ата минута Озобич нацели гредата над Нгапандуембу. Домакините отговориха с опасен удар на Папе Гей, но Гугешашвили внимаваше. Интригата се върна с пълна сила в 85-ата минута, когато Патрик Андраде подаде на Кади и бразилецът намали на 1:2.

Този резултат не устройваше домакините, които искаха да си осигурят по-сериозна преднина преди реванша в Азербайджан. Алваро Гонсалес нацели гредата, в 90-ата минута, а в добавеното време Пайе използва подаване на Бамба Денг и зарадва феновете на "Велодром" за крайното 3:1.