Пропадането на Атлетико Мадрид продължи и срещу последния

Действащият шампион на Испания Атлетико Мадрид допусна изненадваща загуба с 0:1 у дома от последния в класирането Леванте в отложен двубой от 21-ия кръг на Ла Лига.

Така пропадането на мадридчани продължава, а отборът, който се славеше със стабилната си игра в защита, се е превърнал в разграден двор. “Дюшекчиите” са допуснали 12 гола в последните си пет мача, което определено не е добър показател.

Атлетико трябва да благодари на вратаря си Ян Облак, който предотврати автогол на Стефан Савич в 23-ата минута, който подложи главата си при центриране на Хорхе де Фрутос. Словенският вратар на домакините обаче внимаваше и извади над гредата летящата към мрежата му топка.

Гостите, които до момента бяха пуснали 50 гола в мрежата си, този път нямаха такива притеснения, тъй като съперниците им така и не създадоха реална голова възможност през целия мач. Най-приличната възможност за гол се откри пред Тома Лемар малко преди края на първото полувреме, когато получи топката на дъгата на наказателното поле и стреля, но Даниел Карденяс спаси вратата си.

До успеха си Леванте, който нямаше победа от 8 януари насам, стигна в 54-ата минута. Тогава Гонсало Мелеро беше изведен зад отбраната на Атлетико и с удар по земя успя да прати топката в мрежата.

Атлетико изигра много слаб мач, като отправи първия си удар в очертанията на вратата едва в добавеното време чрез Жоо Феликс. Само минута по-късно гол със задна ножица на Анхел Корея беше отменен за нарушение в атака.

В ответната атака Микаел Малса пробва да прониже вратата на “дюшекчиите” с удар от дистанция. Той прехвърли стража Ян Облак, но топката срещна напречната греда и така резилът за Атлетико не стана пълен.

След тази загуба Атлетико остана пети с 39 точки, колкото има и Барселона. Леванте е последен с 14.