Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Байерн (Мюнхен) укроти "биковете" в Залцбург с гол в последната минута

Отборите на РБ Залцбург и Байерн (Мюнхен) завършиха 1:1 в двубой от 1/8-финалите на Шампионската лига. Мачът бе определян като битка между Давид срещу Голиат в предварителните очаквания, но резултатът определено ги опровергава.

Голът за домакините отбеляза резервата Чуквубуике Адаму в 21-ата минута. "Биковете" удържаха почти до края яростния натиск на гостите и сами можеха да отбележат отново. В добавеното време изигралият много силен мач Кингсли Коман изравни и спаси честта на баварците в Залцбург.

22 РБ Залцбург 1:1 Байерн Мюнхен, Шампионска лига 2021/2022, първи 1/8-финал

РБ Залцбург дебютира в 1/8-финалите на Шампионската лига, като стана първият представител на Австрия в тази фаза. Макар да не разполага със звезди в състава си, тимът има много качествени млади футболисти, които са надъхани да се докажат пред света.

Очакванията за зрелищен двубой се оправдаха. Двата тима стартираха много активно и атаките следваха една след друга. Домакините получиха сериозен удар още в началото, след като трябваше да извършат принудителна смяна още в 12-ата минута.

Тогава поради травма напусна Ноа Окафор, а мястото му на терена зае Чуквубуике Адаму. Моментът се оказа ключов, тъй като само девет минути по-късно именно Адаму стигна до откриване на резултата след контраатака на РБ Залцбург. Три минути по-късно Адейеми можеше да удвои аванса за своя тим, но Свен Улрайх излезе и предотврати опасността.

Устремът на РБ Залцбург продъжи и минута по-късно Улрайх отново трябваше да се намесва решително след удар от дистанция на Брендън Аарансън.

Баварците взеха притежанието на топката, но продължиха да страдат от контраатаките на домакините. В добавеното време на първата част РБ Залцбург имаше претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена и резултатът остана непроменен.

След почивката играта продължи да е много жива, като и двата тима заложиха на същия стил. В 49-ата минута Николас Зейвалд опита рефлексите на Улрайх, но стражът на Байерн спаси. В 54-ата минута “биковете” се опитаха да организират поредната си контраатака, но неточен пас едва не доведе до попадение в тяхната врата, но Умар Соле предотврати опасността. Възходът на Байерн продължи. В 60-ата минута Серж Гнабри отправи удар, но топката срещна тялото на Томас Мюлер и не успя да порази вратата на РБ Залцбург. В 63-ата минута Кингсли Коман достигна една топка в наказателното поле, върна назад, но нямаше кой да нанесе удар. Минута по-късно Льорой Сане стреля опасно с левия крак от около 25 метра, но не създаде проблеми за вратаря на домакините Филип Коен.

Натискът на баварците се засили, но домакините се бранеха добре. Четвърт час преди края се стигна до инфарктна ситуация пред вратата на РБ Залцбург след остра контраатака. Коман намери Сане, той стреля, Коен спаси с лявата ръка, а връхлитащият Томас Мюлер не успя да стигне до добавка. Домакините вдигнаха в последните десетина минути и изнесоха играта по далеч от вратата си, като стигнаха до две положения, но така и не ги оползотвориха. Така се стигна до добавеното време на мача, когато баварците стигнаха до изравнително попадение чрез Кингсли Коман, който се разписа от близка дистанция.

В самия край Байерн можеше и да измъкне победата, но до нов гол не се стигна и така двата отбора завършиха наравно, което дава голямо предимство на германския тим в реванша.

РБ Залцбург - Байерн Мюнхен 1:1
1:0 - Чуквубуике Адаму 21
1:1 - Коман 90

РБ Залцбург: Коен, Нилсен, Соле, Вьобер, Улмер, Камара, Капалдо, Аарансън, Зейвалд, Окафор, Адейеми.

Байерн Мюнхен: Улрайх, Ернандес, Зюле, Павар, Коман, Толисо, Кимих, Гнабри, Сане, Мюлер, Левандовски.