Андонов и Кръстев спечелиха българското дерби в Примаверата

Българските таланти Иван Андонов и Димо Кръстев изиграха цял мач при домакинския успех на състава на Фиорентина до 19 години над връстниците им от Интер с 3:1. За “нерадзурите” игра друг млад роден футболист - Никола Илиев, който обаче се появи на терена в 66-ата минута.

Още в 18-ата минута Валентин Карбони успя да преодолее Андонов и даде аванс на гостите. “Виолетовите” обаче съумяха да осъществят пълен обрат с попадения на Дестини Егаревба (24’), Андрей Давид (50’) и Джан Марко Нери (75’). Тимът на Илиев завърши с човек по-малко на терена след червен картон на Лоренцо Пескетола в 84-ата минута. Двата отбора са съседи в класирането на Примаверата, като с тази победа Фиорентина задмина своя съперник и се настани на седмата позиция с актив от 30 точки, докато Интер вече е осми с 29 пункта.