Индзаги: Ливърпул е фаворит, но всички мачове започват от 0:0

Наставникът на Интер Симоне Индзаги се изказа изключително ласкаво за Ливърпул преди утрешния сблъсък между двата отбора в Шампионската лига. Той призна, че мърсисайдци са фаворит в случая, но подчерта, че неговият отбор също е амбициран за победа.

„Мисля, че английските клубове са много силни. Всички, освен Челси, спечелиха своите групи. Ливърпул е сред най-добрите клубове в Европа, но нашите момчета заслужават да играят в подобни мачове. Не сме участвали в елиминациите от доста години и въпреки че ще ни бъде доста трудно, ще се опитаме да продължим напред. На хартия Ливърпул е фаворит, но мачовете трябва да бъдат изиграни. Ще поискам от играчите ми да излязат на терена и да играят с бистър ум, показвайки нашите идеи. Решителността ще направи разликата. Всички нападатели имат равни шансове да бъдат титуляри, един от тях ще влезе като резерва. Напоследък изиграхме доста мачове. Остават ни две тренировки и утре ще взема финалното си решение. Винаги се опитвам да правя ротации, трудно е да се възстановиш, когато играеш през три дни.

Не съм доволен от резултатите срещу Милан (1:2) и Наполи (1:1), не ги очаквах. Но мисля, че изиграхме два силни мача срещу два отбора, които заедно с Ювентус са претенденти за титлата. В събота изиграхме добър двубой срещу силния състав на Наполи. Мисля, че направихме нормално първо полувреме. Ранната дузпа не ни помогна, но останахме в мача и показахме различно поведение през втората част, опитвайки се да спечелим срещата. Второто полувреме ми дава увереност преди утрешния мач.

Първата стъпка беше да се класираме за осминафиналите на турнира. Ще се изправим срещу топ клуб със силни играчи, но всички мачове започват от 0:0. Ще посрещнем двубоя с нашите оръжия и амбиции. В някои мачове трябва да се погрижиш за всеки детайл. Изгледахме срещите на Ливърпул с Милан, както и най-скорошните им такива. Те имат дълбок състав с невероятен треньор. Интензивни са, така че през цялото време трябва да се справяме добре, както когато владеем топката, така и когато се защитаваме. Ливърпул могат да бъдат смъртоносни при контраатаки. Техните бекове са почти като двама дефанзивни плеймейкъри, така че могат да ни създадат проблеми навсякъде по терена“, коментира Индзаги на днешната си пресконференция.