Реал Сосиедад не сгреши и се залепи за Барса и Атлетико

Реал Сосиедад се завърна в топ 6 в испанския шампионат след домакински успех с 2:0 над Гранада. Баските задминаха Виляреал, който този 24-и кръг направи “хикс” с Реал Мадрид, и са точно зад Барселона и Атлетико Мадрид.

Носителят на Купата на Испания за 2020 г. срещна доста трудности в началото, като Матиас Аресо от гостуващия тим дори пропусна сам срещу вратаря. Сосиедад излезе напред в 37-ата минута, когато Микел Оярсабал реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка.

Трите точки бяха подсигурени от привлечения от Пари Сен Жермен Рафиня Алкантара, който реализира само седем минути след появата си на терена - в 74-ата. Асистенцията беше на автора на първото попадение Оярсабал.

За домакините това е 13-и двубой през сезона, в който не допускат гол.

В четвъртък Реал ще гостува на РБ (Лайпциг) в първи двубой от предварителните кръг на елиминациите в Лига Европа.

За Гранада това порежение е четвърто поредно в Ла Лига и тимът вече е само на 4 точки от изпадащите.