Рома измъкна равенство от десетима играчи на Сасуоло

Отборите на Сасуоло и Рома завършиха наравно 2:2 на “Мапей” във вълнуващ мач от 25-ия кръг на Серия "А". Така домакините не са спечелили нито един от последните си четири мача, а гостите останаха без успех в трета поредена среща.

Още в седмата минута Хамед Траоре се разписа, но голът му не бе признат заради негова игра с ръка. В 33-ата минута попадение на Тами Ейбрахам също не беше зачетено, но поради засада. В самия край на първата част обаче английският нападател откри резултата за “вълците”, след като се разписа от дузпа, свирена за игра с ръка на Влад Кирикеш. Второто полувреме обаче започна кошмарно за неговия тим. В 47-ата минута Траоре центрира, топката се отби в Крис Смолинг, а Руи Патрисио не успя да я улови и така се стигна до автогол на защитника.

В 73-ата минута именно Траоре направи направи обрата пълен, след като получи топката от Доменико Берарди и я прати в противниковата мрежа. Само пет минути по-късно обаче Джан Марко Ферари беше изгонен след спорен втори жълт картон и така “неровердите” заиграха с човек по-малко. Това даде сили на “джалоросите”, които в добавеното време стигнаха до изравнителен гол. Тогава при центриране от корнер Браян Кристанте игра с глава, а Максим Лопес изчисти топката, но се оказа, че преди това тя е преминала голлинията за крайното 2:2.

След това реми Рома е на седмата позиция в класирането с актив от 40 точки, а Сасуоло е 12-и с 30 спечелени пункта.