Тонали: Би било най-глупавото нещо да лежим на стари лаври

Халфът на Милан Сандро Тонали изрази задоволството си от трите поредни победи срещу Интер (2:1), Лацио (4:0) и Сампдория (1:0), но подчерта, че отборът не бива да лежи на стари лаври, а да се концентрира върху следващите си мачове.

Отлични Леао и Менян качиха Милан на върха

“Можем да наречем седмицата перфектна, тъй като е трудно да се справим по-добре от това. Горди и доволни сме, но да лежим на стари лаври след тези три мача би било най-глупавото нещо, което бихме могли да направим сега. Трябва да отворим нова страница и да започнем от нищото, както правим след всяка наша победа. Профуканата преднина от седем точки пред Интер по-рано през сезона? Говорихме си за това в съблекалнята. Преминахме през това и миналата кампания, така че знаем, че може да си на върха, на следващата минута да те свалят оттам и минута след това отново да се върнеш на върха. Наясно сме какво могат да направят три поредни победи за един тим, въпреки че едната от тях беше за Купата.

Не всеки ден можеш да видиш как вратар асистира за гол. Майк Менян често пробва дълги пасове, а ние сме доволни от това. Беше ключово да стигнем до ранен гол. Очевидно е, че не само аз, но и много други от тези играчи са тясно свързани с Милан и като футболисти, и като хора. Това е добре за отбора в този момент. Клубът стои зад нас, предпазва ни и това е от голямо значение, за да даваме най-доброто от себе си. Би било чудесно Франк Кесие и Алесио Романьоли да преподпишат. Познаваме се от дълго време. Днес видяхме, че всички работим в една насока. Ето, че след нашия гол ние изтичахме 100 метра, за да прегърнем Менян. Това са малки неща, които правят разликата”, коментира Тонали след днешния успех над Сампдория.