Уулвърхамптън нанесе трета поредна загуба на Тотнъм на Конте и го изпревари в класирането

Уулвърхамптън нанесе втора домакинска и общо трета поредна загуба на Тотнъм и надделя над лондончани с 2:0 в мач от 25-ия кръг на Премиър лийг. От своя страна футболистите на Бруно Лаже завоюваха четвърта поредна победа в гостуване и с нея изпревариха в класирането днешния си противник. Попаденията бяха дело на Раул Хименес (6') и Леандер Дендонкер (18').

“Вълците” взеха преднина още в 5-ата минута, когато след фал пратен в наказателното поле топката на няколко пъти не бе изчистена добре и попадаше в играчи на гостите, които я връщаха по посока на вратата и накрая Раул Хименес бе точен за 1:0.

Футболистите на Тотнъм можеха да изравнят бързо в 17-ата минута, когато Бентанкур изведе по перфектен начин Сон, но той се забави и стреля слабо. За разлика от тях гостите нямаха такива колебания и поведоха с 2:0 само минута по-късно след поредица от неточни отигравания в защита на “шпорите” и една открояваща се огромна грешка от страна на Юго Лорис, който се опита да подаде встрани много неточно. И при двете попадения на Уулвс поведението на отбраната на Тотнъм бе изключително слабо и неориентирано.

Раул Хименес не бе толкова далеч от трето попадение за своя тим в 22-ата минута, но стражът на гостите се реваншира частично за грешката си от преди няколко минути и спаси. Именно пред мексиканският нападател се откри нова великолепна възможност за трето попадение в 53-ата минута след нова ужасна грешка на домакините, този път на Давидсон Санчес, но отново Лорис се справи добре.

Като цяло през втората част футболистите на Антонио Конте държаха инициативата и се опитваха да атакуват, но отбраната на гостите не допускаше много грешки и отблъскваше набезите. Едно от най-добрите положения се откри пред появилия се като резерва Деян Кулушвески в 77-ата минута, но и той стреля неточно. С тази победа Уулвърхамптън се изкачи до седмото място в класирането с 37 точки, а Тотнъм е позиция зад тях с 36.