Деян Цветанов с две титли в София

Два златни медала спечели Деян Цветанов (Ивайло Младенов – Враца) в първия ден (12 февруари) на националналния шампионат за момичетата и момчетата в зала „Асикс арена“ в София. Цветанов беше безапелационен на 60 м, където финишира за 7.18 на финала (7.31 в сериите). Негови подгласници станаха Теодор Христов (Приорити спорт София) 7.38 и Иван Ачкананов (КЛАСА) 7.41. Тринадесет момчетатзаписаха резултати под 8 секунди в късия спринт.

Цветанов единствен от всички постигна резултат от шест метра (6.09) на скок дължина, където превъзходството му беше още по-убедително. Теодор Янков (Ивет Лалова Спринт Академи – София) е вице шампион в тази дисциплина с 5.68, а трети е Боян Петров (Супер спорт – Варна) 5.65.

С повече от две секунди победи на 400 м Йордан Грудев (Радио 999 – Ямбол) с 52.35, пред Павел Грозев (Супре спорт – Варна) 55.02 и Александър Тодоров (Берое – Стара Загора) 55.36.

Победа за Благоевград донесе на 1500 м Христо Стамболийски (Джордан), който записа 4:38.91 за златото. Кристиян Асеновски (Мизия) е втори с 4:41.00, а Павел Петров (Берое – Стара Загора) е бронзовият медалист с 4:41.14.

Останалите финали за деня при момчетата бяха на овчарски скок и 4х200 м. Йордан Киров (Тракия 96 – Пловдив) победи само с два успещни опита на 3.20 и 3.50 на овчарския скок, а като шампион пробва и три неуспешни опита на 3.70. Съотборникът му Стоил Атанасов е вицешампион с 3.00, а Ангел Райков (Бургас 98) е трети с 2.80.

В щафетата 4х200 м начело завършиха два варненски клуба – „Супер спорт“ и „Виктория“ съответно с 1:42.67 срещу 1:43.78. Трети е квартетът на „Юниверсал“ – София с 1:46.30.

Снимка и текст: atletikabg.com