Брайтън нанесе пореден удар по надеждите на Уотфорд

Брайтън нанесе пореден удар върху надеждите на Уотфорд да се спаси от изпадане и го победи с 2:0 като гост в мач от 25-ия кръг на Премиър лийг. Попаденията за футболистите на Греъм Потър дойдоха в края на двете полувремена и бяха дело на Нийл Мопе (44’) и Адам Уебстър (82’).

Френският голаджия бе близо до откриване на резултата в 20-ата минута, но добра намеса на Бен Фостър предотврати попадението. “Чайките” откриха резултата минута преди края на първата част, когато засече по перфектен начин центриране отдясно на Терик Лампти.

Домакините опитаха да отговорят на предизвикателството, но Еманюел Денис удари града в 64-ата минута. Брайтън също можеше да се разпише за втори път десет минути по-късно, но отново Бен Фостър се намеси добре. Това все пак се случи десетина минути преди края на мача, когато първо Якуб Модер стреля отлично след центриране, но топката бе блокирана от бранител на “пчеличките”. Те обаче се оказаха напълно неподготвени за последвалия корнер, когато Адам Уебстър надскочи отбраната и се разписа за 0:2.

“Чайките” заемат деветото място след днешния двубой с 33 точки, а Уотфорд е предпоследен с 15.