Феликс срази Мъри в Ротердам

Поставеният под №3 Феликс Оже-Алиасим продължава похода си кък титлата в Ротердам след категорична победа над бившия №1 в света Анди Мъри. Канадецът, който достигна до финала в турнира през 2020 година, отстрани участващия с “уайлд кард” Мъри с 6:3, 6:4 и се класира за четвъртфиналите след 1 час и 39 минути игра.

“От самото начало на мача бях готов и концентриран и мисля, че заради това успях да играя на високо ниво от първата точка. Анди ме накара да покажа най-добрия си тенис и аз съм наистина доволен от начина, по който играх от това, че продължавам напред”, заяви Оже-Алиасим в интервюто си на корта.

На четвъртфиналите номер 3 в схемата в Ротердам Феликс Оже-Алиасим ще се изправи срещу друг представител на Великобритания 6-Камерън Нори.

За следващата фаза се класира и Мартон Фучович (Унгария). Той елиминира представителя на домакините Талон Грикспоор след 6:4, 7:6 (4) и си осигури сблъсък с руснака Андрей Рубльов.

Турнирът в Ротердам е от категорията АТР500 и е с награден фонд 1 208 315 евро.