Ливърпул съкрати изоставането от Манчестър Сити

Отборът на Ливърпул постигна успех с 2:0 над Лестър в двубой от 24-ия кръг на Премиър лийг на “Анфийлд” и съкрати изоставането от лидера Манчестър Сити на 9 точки, като е и с мач по-малко. Попаденията за "мърсисайдци" отбеляза Диого Жота в 34-ата и 88-ата минути. Ситуацията на Лестър пък се усложни, както и съдбата на мениджъра Брендън Роджърс. "Лисиците" заемат 12-ата позиция с 26 точки, което не отговаря на амбициите им.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп е извършил пет промени спрямо състава от успеха над Кардиф за ФА Къп през уикенда. В игра се завръщат Алисон, Тиаго, Луис Диас, Робъртсът и Матип, а Мохамед Салах стартира от резервната скамейка, след като се завърна от участие с Египет в турнира за Купата на африканските нации.

Колегата му от Лестър Брендън Роджърс също е извършил пет промени спрямо състава от последния мач срещу Нотингам Форест, загубен катастрофално с 1:4. На резервната скамейка са оставени обичайни титуляри като Юри Тилеманс, Дани Уорд, Харви Барнс и Келечи Ихеаначо.

Домакините стартираха агресивно, но можеха да получат гол в седмата минута още при първата атака на Лестър. Последва прострелно центриране на Робъртсън от левия фланг, но гостите се справиха с опасността. В 19-ата минута се стигна до сериозна опасност пред Шмайхел, след като защитникът на Ливърпул Александър-Арнолд отправи удар, но датският страж на “лисиците” се справи. В 23-ата минута “лисиците” опитаха бърза контраатака, която беше спряна в средата на терена.

Към тази минута играчите на Ливърпул владееха повече топката, но така и не материализираха това превъзходство. Така се стигна до 34-ата минута, когато Диого Жота изведе Ливърпул напред с 11-ия си гол в Премиър лийг. До попадението се стигна след изпълнение на ъглов удар. Каспер Шмайхел отрази първия удар, но при добавката Жота прати топката в мрежата.

До края на полувремето Ливърпул можеше да удвои, но на два пъти Шмайхел се оказа последна преграда. Първо той изпревари Джоунс, а в последната минута отрази и удар на Фирмино и така резултатът се запази.

Играта след паузата започна малко лениво с размяна на подавания на играчите на Ливърпул в собствената половина. Това не продължи дълго и последва избухване, като Жота беше изведен вляво от наказателното поле, последва удар в далечния ъгъл, но Шмайхел спаси. В 50-ата минута Фирмино получи жълт картон за нарушение срещу Дюсбъри-Хол. В 58-ата при изпълнение на ъглов удар Върджил ван Дайк успя да нанесе удар, който след рикошет беше отразен от Шмайхел.

В 60-ата минута за радост на феновете на “Анфийлд” в игра се появи Мохамед Салах, който замени Фирмино. Играчите на Лестър продължиха да се борят, но успяваха единствено да сдържат домакините, без да създават нищо особено в атака.

Четвърт час преди края на мача се стигна до две много опасни ситуации пред вратата на Лестър. Първо Салах излезе очи в очи с Шмайхел и се опита да го прехвърли, но датският страж спаси с дясната ръка. Малко по-късно след удар на Диас Шмайхел отново се намеси добре. В 78-ата минута пък след удар на Салах топката срещна сглобката на вратата.

Девет минути преди края на редовното време Лестър се спаси от второ попадение. Така се стигна до 88-ата минута, когато Жота отбеляза втория си гол в мача и оформи крайния резултат.

Ливърпул - Лестър 2:0