Нюкасъл продължи възхода и вече е извън зоната на изпадащите

Нюкасъл записа втора поредна победа и излезе от зоната на изпадащите. "Свраките" спечелиха с 3:1 домакинството си на Евертън. Отборът на Франк Лампард поведе след автогол на Лалелс в 36-ата минута. Секунди по-късно се стигна до втори автогол в мача, този път на Холгейт, и резултатът бе изравнен. Райън Фрейзър изведе домакините напред в 56-ата минута, а Кийрън Трипър отбеляза третото попадение за Нюкасъл в 80-ата минута. Малко преди края на терена се появи Бруно Гимараеш. Най-скъпата зимна покупка на Нюкасъл направи своя дебют за новия си клуб.

Успехът на "свраките" вдъхнови феновете на "Сейнт Джеймсис Парк", които вече вярват в спасението. За сметка на това Евертън затъва все повече в първия мач под ръководството на Лампард в първенството. За тима от Ливърпул това бе четвърта загуба в последните пет мача. "Карамелите" са 16-и в класирането и имат една точка повече от днешния си съперник.

Еди Хау заяви, че неговият отбор се е завърнал в по-добро физическо състояние от лагера в Саудитска Арабия и това се видя на терена. Нюкасъл стартира агресивно и пресираше дълбоко от началото, което водеше до грешки в защитата на гостите. Капитанът на "свраките" Ласелс обаче имаше нещастието да си отбележи автогол в 36-ата минута. Отговорът бе мигновен - удар с глава на Ласелс срещна гредата, а след това топката се удари в Холгейт и влетя в мрежата за втория автогол в мача.

Домакините можеха да водят още преди почивката. Крис Ууд пропусна добра възможност, а Жоелинтон се подхлъзна в най-лошия момент, когато можеше да прати топката в мрежата. Поредния много силен мач изигра Алан Сен-Максимен. Той проби през защитата на съперника преди да центрира към Фрейзър, който изведе Нюкасъл напред и накара "Сейнт Джеймсис Парк" да избухне.

Десет минути преди края първото ново попълнение на клуба след смяната на собствеността Кийрън Трипър отбеляза първия си гол. Той се разписа след отлично изпълнение на пряк свободен удар. До края феновете на "свраките" видяха и дебюта на перлата в зимната селекция Бруно Гимараеш.