Влахович и Закария направиха супер дебют и изведоха Юве до победата срещу Верона

Новите попълнения на Ювентус Душан Влахович и Денис Закария дебютираха за "Старата госпожа" по най-добрия възможена начин. И двамата бяха сред титулярите в мача с Верона от 24-ия кръг на Серия "А" и именно те донесоха и успеха на своя тим. Сърбинът откри резултата 13-ата минута, а швейцарецът добави втория гол в мача в 61-ата минута. Торинци пък изиграха един от най-силните си двубои в последно време и определено се видя доста повече ентусиазъм в представянето им, особено в предни позиции. С малко повече късмет те можеха да постигнат и по-изразителна победа.

Масимилиано Алегри избра да смени схемата на игра на 4-3-3 с Пауло Дибала, Алваро Мората и Душан Влахович в атака, а Денис Закария, Артур и Адриен Рабио действаха в средата на терена.

Гостите пък излязоха с Кевин Лазаня на върха на атаката и Антонин Барак и Адриен Тамезе от по-задни позиции. Дарко Лазович и Фабио Депаоли пък действаха по двете крила.

Ювентус пръв стигна до голова възможност. Това се случи в 7-ата позиция, когато Адриен Рабио напредна през центъра и подаде за Влахович в предни позиции. Сърбинът стреля мощно от границата на наказателното поле, но вратарят спаси.

При втората си по-добра атака домакините откриха резултата. Шчесни прати дълга топка, Влахович спечели единоборството в центъра на терена и подаде за Дибала, който с едно докосване отново върна към сърбина пред наказателното поле, който елегантно прехвърли вратаря и отбеляза за 1:0.

На два пъти в рамките на две минути Влахович падна в наказателното поле на съперника и поиска дузпа, но и в двата случая съдията бе категоричен, че такава няма.

Верона отправи първия си по-опасен удар едва в 29-ата минута, когато Дарко Лазович опита изстрел от дистанция, но топката премина над напречната греда.

Влахович можеше да удвои резултата в 37-ата минута, когато получи прекрасно центриране отляво и трябваше само да засече топката във вратата, но ударът му мина до гредата.

Второто полувреме започна с шанс за гостите. В 48-ата минута Лазаня бе изведен в наказателното поле и успя да стреля от труден ъгъл, но Шчесни внимаваше и спаси.

В 50-ата минута Шчесни трябваше отново да се намесва след коварно центриране, при което топката полетя опасно към вратата, но полякът се разтегна и изби.

Верона продължи да играе доста по-агресивно и в 58-ата минута Тамес овладя една изчистена топка пред наказателното поле и опита опасен удар, но над вратата.

И когато изглеждаше, че "Мастифите" са близо до изравняване, те допуснаха втори гол във вратата си. Това се случи в 61-ата минута, когато домакините организираха контраатака, Мората преодоля доста терен с топка в крака и пусна прекрасен извеждащ пас за Денис Закария, който стреля във вратата за 2:0. Така и швейцарецът откри головата си сметка за Юве.

Това върна настроението в играта на торинци, които отново взеха инициативата. В 64-ата минута Дибала комбинира с Данило в наказателното поле, бразилецът с пета изведе аржентинеца на стрелкова позиция, той отправи мощен шут, но вратарят спаси.

След това в 69-ата минута Рабио успя да си освободи пространство и отправи страхотен далечен удар, който с мъка бе спасен от стража на съперника.

В 82-ата минута Шчесни за втори път в мача трябваше да се намесва решително след опасно центриране пред вратата му, но и този път бе перфектен.

В 87-ата минута Влахович обстрелва вратата от границата на пеналта, но право в ръцете на вратаря.

В 89-ата минута Дарко Лазович се озова на добра позиция пред наказателното поле на домакините, но ударът му бе доста разочароващ и мина покрай вратата.

Минута по-късно събитията се преместиха пред другата врата, където Влахович изведе чудесно Маккени, който отправи изстрел по земя и Лоренцо Монтипо трябваше да прави спасяване пред голлинията си.

В добавеното време и Мойс Кийн имаше шанс да се разпише, но ударът му бе покрай вратата.

В крайна сметка Ювентус заслужено се поздрави с победата и с 45 точки излезе на 4-ото място в класирането. Верона остава на 9-ата позиция с 33 точки в актива си.