Лацио разплака Фиорентина на “Артемио Франки”

Отборът на Лацио постигна изключително важен успех като гост на Фиорентина в двубой от 24-ия кръг на Серия А

Римските “орли” смълчаха феновете на “Артемио Франки” с успех с 3:0, изкован през второто полувреме на един равностоен мач с “виолетовите”. С победата Лацио се изкачи на седмото място, като събраха 39 точки, колкото има и шестия Рома. Фиорентина остана на осмата позиция с 36.

Двата тима предложиха добро зрелище, като играта беше много жива през първото полувреме. Най-доброто положение се откри пред Лацио, но стражът на “виолетовите” Пиетро Терачано отрази мощен удар на Чиро Имобиле

Така се стигна до 53-ата минута, когато Сергей Милинкович-Савич беше намерен добре от Матия Дзакани пред вратата и не сбърка за 1:0.

Малко по-късно се стигна до отсъждане на дузпа в полза на Фиорентина, но тя беше бързо отменена от рефера Даниеле Росато.

В 71-ата минута Лацио удвои своя аванс. Вратарят на римляните Томас Стракоша прати топката в игра, Чиро Имобиле успя да се пребори за нея и преодоля бранителите на Фиорентина за 2:0.

“Виолетовите” се опитаха да се върнат в мача, като се прехвърлиха в предни позиции, но това ги направи уязвими отзад. Така се стигна до третия гол във вратата им в 81-ата минута. Имобиле овладя топката в близост до наказателното поле, нахлу отдясно и от малък ъгъл стреля, а Кристиан Бираги не успя да изчисти от голлинията и си отбеляза автогол.