Приказката на Кеймбридж Юнайтед и Димитър Митов във ФА Къп приключи

Една от приятните изненади до момента в турнира за ФА Къп - Кеймбридж Юнайтед, отпадна в четвъртия кръг на надпреварата, след като загуби с 0:3 у дома от Лутън Таун. Българският страж Димитър Митов, който в миналия кръг направи страхотен мач за третодивизионния тим при победата над Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк", отново бе титуляр, но този път не успя да помогне на своя отбор да продължи напред.

Тимът от Чемпиъншип, който показа изключителна ефективност, поведе с два гола през първата част. В 16-ата минута Рийс Бърк откри резултата, след като засече с глава центриране от фаул на Торп. В 23-тата минута Карлос Мендес Гомес удвои след удар в близкия на Митов ъгъл.

След почивката Кеймбридж имаше предимство, но така и не успя да се върне в мача. Стражът на Лутън Джед Стиър имаше голяма заслуга за това, след като направи две страхотни спасявания. Вместо това - две минути преди края, Адмирал Мускве направи 0:3 след удар и рикошет, който не остави шанс на Митов.