Берое записа труден успех над Локомотив 1929

Волейболистките на Берое (Стара Загора) започнаха с успех през пролетния дял от женското първенство „Демакс лига“. Тимът воден от Стефан Стефанов, се наложи като домакин над Локомотив 1929 (София) с 3:2 (23:25, 25:15, 25:14, 17:25, 15:10) в мач от осми кръг на шампионата, който се игра в зала „Иван Вазов“.

С това беройки записаха втори успех в първенството, като с шест загуби и 6 точки продължават да заемат седма позиция във временното класиране. Въпреки поражението Локомотив запазва шесто място в таблицата, с две победи, шест загуби и актив от 7 точки.

Двубоят премина през обрати и неравномерна игра от двете страни на мрежата, но домакините показаха много хъс и желание за реализация на свой терен. Първият гейм бе най-оспорван. Резултатът вървеше точка за точка до решителните минути. След това гостите се откъснаха и поведоха с 23:21. До края те запазиха минималното си предимство и спечелиха гейма.

Това абмицира домакините и в следващите две части те буквално отвяха съперничките, като наложиха волята си с голяма разлика. Беройки обаче прибързано решиха, че са повалили противника и в четвъртата част Локомотив отново показа възможности, като вкара мача в тайбрек.

В петата решителна част старозагорки демонстрираха, че са по-добрият тим на игрището. Те взеха иницитиавата, диктуваха темпото докрай и спечелиха гейма и крайната победа.