Уест Хам се измъкна на косъм от исторически срам

Уест Хам се измъкна в последния момент от това да стане първият отбор от елита, отстранен от шестодивизионен тим, в ц1лата 151-годишната история на ФА Къп. "Чуковете" изоставаха с 0:1 в гостуването си на Кидърминстър, но в 91-вата минута Даклан Райс спаси гостите и прати мача в продължения. В добавеното време на второто продължение Джаръд Боуен пък донесе успеха на Уест Хам.

Кидърминстър затрудни много Уест Хам през първата част с високата си преса. Десният бек на домакините Алекс Пени се разписа в 19-ата минута, давайки до голяма степен заслужен аванс на "червените". Той се възползва от лошо излизане на Ареола, който не успя да боксира топката след центриране от фал. "Чуковете" владееха топката в 74% от времето до почивката, но действаха много беззъбо в атака и не успяха да нанесат нито един точен удар през първото полувреме.

Уест Хам изглеждаше значително по-добре през втората част. Стражът на домакините спаси много опасни удари на Боуен и Бенрама и двубоят отиваше към сензационен резултат, но Деклан Райс спаси "чуковете" от голям срам в 91-вата минута, след като достигна подаване на Форналс и стреля силно под гредата. Секунди след това Райс дори имаше шанс да направи пълен обрат, но изстрелът му от дистанция профуча над напречната греда.

Чак в 121-вата минута Джаръд Боуен направи пълен обрат, след като засече отблизо подаване на Кресуел, и предотврати рулетката на дузпите.