Дуисбург загуби в голово шоу с Оснабрюк, Велков записа 90 минути

Отборите на Дуисбург и Оснабрюк си спретнаха истинско голово шоу в сблъсъка помежду си от 20-ия кръг на Трета Бундеслига. В срещата паднаха цели 9 гола, а победата бе за гостите с 6:3. Стефан Велков записа пълни 90 минути в състава на "Зебрите", но едва ли ще е щастлив след допуснатите шест попадения.

Точни за успеха на Оснабрюк бяха Клаас в 8-ата, Симакала в 27-ата, Кьолер в 47-ата, Хайдер в 52-ата, Кунце в 81-ата и Хигъл в 92-ата минута. За домакините пък се разписаха Щопелкамп в 13-ата и 62-ата минута и Бухадуз в 71-ата минута.

Тази загуба остави Дуисбург близо до опасната зона на 16-ата позиция с 23 точки. Оснабрюк пък излезе 4-и с 40 точки. Водач е Магдебург с 54 точки.