Черно море пречупи румънци с гол в последната минута

Черно море победи с 3:2 Фарул Констанца като гост в четвъртата си контрола от зимната подготовка. Евгений Сердюк реализира двете попадения за "моряците" през първата част, а домакините изравниха през вторите 45 минути. Крайното 3:2 оформи Денислав Ангелов в 90-ата минута.

Черно море поведе в резултата още в първата минута. Евгений Сердюк пресира вратаря на домакините, който сгреши, и нападателят на варненци вкара за 1:0. В третата минута варненци можеха да вкарат втори гол, след като Вилела проби отляво, нахлу в пеналта и стигна чак до гредата, но пасът му към Велислав Василев не сполучи.

5-ата минута Евгений Сердюк вкара за 2:0. Виктор Попов подаде на нападателя, който много технично пое токата и я насочи в мрежата на домакините за втори път.
В 20-ата минута Велислав Василев бе изведен добре отдясно, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата. Малко след това Соула опита удар от близко, но топката срещна тялото на бранител.

До края на първата част чисти положения пред двете врати липсваха.

В 55-ата минута Ангел Ангелов проби отдясно, нахлу в наказателното поле и от малкия пеналт потърси Евгений Сердюк, но точно преди да нанесе удар, топката бе избита.
6 по-късно Фарул намали резултата. Адриан Петре реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стефан Бодистеану. В 76-ата Фарул стигна до равенство чрез Йонут Кожукаро.

В 82-рата минута Светослав Николов опита удар от границата на наказателното поле, но топката премина покрай гредата.

В 90-ата Денислав Ангелов с глава оформи крайното 3:2 след страхотен пас на Стефан Велев.