Амад Диало продължава със страхотната статистика в дебютите си

Само преди два дни Манчестър Юнайтед прати Амад Диало под наем в Глазгоу Рейнджърс. Днес талантливото крило започна като титуляр за новия си тим и откри резултата в двубоя с Рос Каунти още в петата минута. Така котдивоарецът продължи тенденцията да записва уникално успешни дебюти във всеки отбор, в който играе.

Въпреки че Диало рядко се изявяваше за Манчестър Юнайтед досега, той се разписа още с първото си докосване в своя дебют за първия отбор на "червените дяволи". Това се случи в двубоя от Лига Европа срещу Милан на "Олд Трафорд".

Към тези два показателни примера трябва да се добави и фактът, че Диало се разписва в дебюта си за първия отбор на Аталанта, записва асистенция в първия си мач в Премиър лийг и отбелязва гол в първия си двубой за Кот д'Ивоар през собствена публика.

Въпреки че Рейнджърс имаше летящ старт в споменатото гостуване на Рос Каунти, тимът на Джовани ван Бронкхорст не успя да спечели трите точки, след като допусна изравнително попадение в 96-ата минута и двубоят завърши със зрелищното 3:3.