Вижте кои са полуфиналистите за Купата на България Висша лига

След изиграването на ¼-финалните битки за Купата на България Висша Лига станаха ясни и полуфиналните двойки в надпреварата, които ще се изиграят в петък (28 януари):

Черно море (Варна) – Миньор (Перник)

Град (Белоградчик) – Черноморец 2008 (Бяла)

Черно море победи като домакин Родопа (Смолян) с 3:1 (25:15, 25:15, 26:28, 25:20). Домакините стартираха уверено в двубоя, установявайки своя ритъм на игра в първия гейм веднага след първия съдийски сигнал. Подобен сценарий се разви и във втория сет, въпреки че Родопа започна малко по-добре и поддържаше равенство до седмата точка. След това обаче Черно море взе нещата в свои ръце и отново натрупа комфортна точкова разлика. Мачът обаче не беше приключил за гостите, които показаха силна мотивация и борбен дух в третия гейм. Родопчани стартираха ударно, повеждайки с 4:0, но допуснаха домакините да изравнят при 13:13. Започна оспорвана битка за всяка точка, като отборите няколко пъти сменяха лидерската си позиция, но в крайна сметка гостите успяха да върнат интригата в мача. Състезателите на Черно море успяха да се съвземат в четвъртия гейм и в крайна сметка запазиха своето място в полуфиналите на турнира.

Отборът на Град (Белоградчик) се наложи над Етрополе с 3:0 (26:24, 37:35, 26:24). Изключително оспорван се оказа двубоя между двата тима. Град успяха да се наложат в три гейма, като във всяка една от частите и двата отбора показаха завиден дух и желание за победа. Още началото на първия гейм подсказа, че предстои истинска волейболна битка. Двата отбора разменяха предимството си, но домакините успяха да се наложат в критичните последни моменти. Изпитание както на техническо, така и на ментално ниво се оказа втория гейм, в който състезателите както на Град, така и на Етрополе показаха железни нерви, като най-голямата точкова разлика между двата тима по време на целия гейм беше от три точки. Домакините успяха да наложат волята си, но това не обезкуражи Етрополе, които поведоха със 7:3 в третия гейм. Град успяха да наваксат с развиването на сета при 15:15, но играта на “котка и мишка” продължи до самия край. Домакините бяха по-успешни в решаващите последни минути и се поздравиха с победата.

Тимът на Миньор (Перник) пък надигра ВАСК с 3:1 (25:16, 25:15, 20:25, 25:12). Миньор пречупи ВАСК и подпечата своя билет за полуфиналите на надпревата. Двата отбора тръгнаха равностойно до 12-тата точка в първия гейм, но след това домакините дръпнаха напред и отвориха мача в своя полза. Вдъхновени, перничани контролираха случващото се на терена и във втория гейм, като уверено доминираха в различните елементи. Младите състезатели на ВАСК показаха хъс за победа в третия гейм. Те пречупиха опонентите си след деветата точка и поддържайки преднината си, спечелиха частта. Това обаче ядоса перничани, които се върнаха силно в мача, спечелвайки четвъртия гейм на 12 точки.

Черноморец 2008 (Бяла) стана четвъртият отбор, който ще се бори на полуфиналите, след като този понеделник се наложи над Велики Преслав с чистото 3:0 (25:15, 25:8, 25:22). Домакините показаха по-голямата си класа още в началото на първия гейм, повеждайки с 8:1, не позволявайки на своите опоненти да покажат възможностите си. Още по-безапелационна беше доминацията на Черноморец във втория гейм, като интрига в двубоя имаше едва в средата на третия гейм. Тимът на Велики Преслав успя да се придържа към ритъма на игра на домакините до 12-ата точка и дори поведе с16:14. Черноморец обаче показа правилното поведение и с пълна концентрация и отборни усилия обърна нещата в своя полза, за да се поздрави с крайната победа.