Варна ДКС на финал за Купата България след успех над Казанлък

Волейболистките на Варна ДКС се класираха за финала в турнира за Купата на България при жените. Воденият от Стоян Гунчев тим се наложи като домакин Казанлък Волей с 3:0 (25:22, 25:16, 25:20) в полуфинала от турнира, игран тази вечер в ДКС в Морската ни столица.

Марица все по-близо до защита на Купата на България след победа над ЦСКА🏆🏐

Така варненки продължават възходящата си линия от създаването на клуба, след като през миналия сезон отпаднаха на полуфинали. В спора за трофея те ще срещнат носителя на Купата Марица (Пловдив), който отстрани ЦСКА с 3:0 гейма в другия полуфинал. Финалът е насрочен за петък (28 януари) от 19,00 часа в зала "Младост" в Бургас.

Въпреки очакванията за по-оспорван мач, такъв не се получи. Домакините от Варна ДКС бяха във вихъра си и не позволиха на Казанлък да разгърне възможностите си. Играта на гостенките от Казанлък пък не се получи и те не успяха да излязат от това положение през цялото време. Варненки има водеща роля през по-голямата част на мача. Първата част бе най-оспорвана, а успеха за варненки им даде криле. Във втория гейм те поведоха ударно с 9:2, увеличиха аванса си след 25:16. Домакините запазиха стабилност и в третата част, като отново имаха водеща роля и изковаха крайната победа с 25:20 и 3:0 за 70 минути игра.

ВАРНА ДКС - КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ 3:0 (25:22, 25:16, 25:20)

ВАРНА ДКС: Борислава Личева, Бояна Андреева, Елизабета Ивакина, Симона Николова, Андреа Матеева, Елизабета Касаджикова - Елена Иванова-либеро (Стефани Кьосева)

Старши треньор: СТОЯН ГУНЧЕВ

КАЗАНЛЪК: Селин Салим, Никол Дулева, Мария Кривошийска, Йоана Божилова, Кристина Йорданова, Ивайла Чавдарова - Дани Гимараеш-либеро (Алина Атанасова, Рая Кирова, Десислава Тодева, Христина Пеева)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.