Светкавица нанесе първа загуба на Шумен-2

Светкавица нанесе първа загуба за сезона на Шумен -2 в мач от регион Изток на ББЛ А Група, побеждавайки го със 73:69. Двубоят започна с няколко размени на водачеството, а в края на първата четвърт тимът от Търговище взе леко предимство за 23:18. На два пъти през втория период разликата в негова полза стана двуцифрена, като на почивката той бе напред с 39:32. След паузата гостите успяха да намали пасива си до 4 точки, но преди заключителната четвърт съперникът им водеше с 58:49. Шумен не се отказа да търси обрата и в оставащото време, но Светкавица удържа водачеството си до последно.

Ънстопабъл с историческа първа победа в ББЛ А Група

Димитър Янчев бе най-резултатен за победителите с 34 точки, Елизар Кръстев реализира 13. За съперника по 16 точки вкараха Ростислав Тончев и Йоан Йоргов (16 борби).