Балкан-2 взе реванш от Микс

Макар да бе с едва седем баскетболисти в мача, Балкан -2 постигна изразителна победа срещу Микс с 95:80 в мач от регион Запад на ББЛ А Група, като по този начин взе реванш за драматичната загуба от този съперник в началото на сезона. „Зелените“ направиха по-малко грешки, като ключови бяха и вкараните от тях тройки – 16 срещу 10. Двубоят започна с много висока резултатност, като след десет минути игра баскетболистите на Мирослав Ралчев водеха с 32:21. Те отбелязаха 12 от далечните си стрелби само през първото полувреме и на почивката се откъснаха с 60:37. След паузата играта бе сравнително равностойна, като преди последната част разликата от 23 точки се запази – 84:61. Микс успя да спечели последната част, но без това с нещо да промени крайния изход на срещата.

Хебър без проблем срещу Славия

Здравко Христов бе най-резултатен за победителите с 27 точки (7 тройки). Михаил Гавазов записа 26 точки и 8 борби, Илиян Пищиков остана близо до трипъл-дабъл – 18 точки, 8 борби и 10 асистенции, а с 15 точки е Мариян Хубанов. За столичния тим Денис Василев се отчете с 24 точки и 8 борби. Христо Бъчков направи дабъл-дабъл от 23 точки и 18 борби, а по 11 точки имат Матей Митев (7 асистенции, 8 грешки) и Георги Михайлов.