Лестър поведе, но за малко не загуби отново

След като преди няколко дни водеше с 2:1 на Тотнъм, но допусна късен обрат и загуби, днес "лисиците" бяха много близо до това да преглътнат същото разочарование. Патсон Дака (46') даде аванс на тима на Брендън Роджърс срещу Брайтън, но в 82-рата минута Дани Уелбек изравни за "чайките". Гостите дори можеха да стигнат до пълен обрат, но едно изчистване от голлинията и едно важно спасяване на Шмайхел запазиха точката за Лестър. Двубоят на "Кинг Пауър Стейдиъм" завърши 1:1.

Джеймс Джъстин започна за Лестър след близо едногодишно отсъствие. Даниел Амарти, който се завърна от участие на Купата на Африка, също бе титуляр. В стартовия състав се завърна и Харви Барнс.

Мопе и Тросар ​започнаха за Брайтън за сметка на Уелбек и Лампти.

Лестър бе по-добрият отбор през първото полувреме, но домакините пропуснаха шансовете си. Най-добрите от тях се откриха пред Мадисън и Луукман, но и в двете ситуации Роберт Санчес се намеси много добре и спаси с крак.

"Лисиците" започнаха по най-добрия възможен начин второто полувреме. Шут на Мадисън се отклони на пътя на Барнс. Санчес изби и неговия удар, но Дака направи добавка за 1:0.

Лестър обаче отново не успя да запази преднината си, както се случи преди няколко дни срещу Тотнъм. В 82-рата минута Уелбек изравни резултата, след като засече с глава центрирана на Лампти.

Няколко минути след това Брайтън можеше да стигне дори до пълен обрат, но удар на Дан Бърн с глава бе изчистен от голлинията от Тилеманс. Малко след това и Шмайхел се намеси блестящо, избивайки опасен удар на Тросар. Това бе всичко.