Арсенал не успя да пробие защитата на Бърнли

Арсенал преживя второ разочарование за седмицата. След като отпадна на полуфиналите в Купата на Лигата, лондончани завършиха 0:0 в домакинството си на Бърнли. Отборът на Микел Артета вече няма победа в пет поредни срещи във всички турнири. "Артилеристите" не успяха да се върнат на четвърто място и са шести, като изостават на две точки от Манчестър Юнайтед, но са изиграли мач по-малко.

Арсенал трудно създаваше положения срещу сгъстената защита на съперника. "Топчиите" направиха много малко в предни позиции през първото полувреме. Силен удар на Йодегор бе отразен от вратаря на гостите Ник Поуп. След почивката те бяха по-активни. Александре Лаказет пропусна най-добрата възможност, като прати топката покрай вратата след подаване на на Емил Смит Роу, който пък бе спрян от Поуп в друга ситуация.

"Артилеристите" бяха изпратени с освирквания от феновете си. След като им дадоха надежди с добрите резултати в края на 2021 г., те започнаха новата година по разочароващ начин. В рамките на пет мача лондончани отбелязаха един гол, записаха три червени картона, отпаднаха от ФА Къп и Купата на Лигата и загубиха позиции в битката за топ 4.

Бърнли пък спечели много ценна точка, въпреки че остана на последно място в класирането. Тимът на Шон Дайч бе отлично организиран и се защитаваше много добре. Той изостава на четири точки от 17-ия Норич, но е изиграл четири мача по-малко, тъй като доста срещи на отбора бяха отложени последните седмици.