Каляри и Фиорентина поделиха точките в мач с две пропуснати дузпи и червен картон

Каляри и Фиорентина не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мач от 23-ия кръг на Серия А. Попаденията паднаха през второто полувреме и бяха дело на Жоао Педро (47’) в полза на домакините и Рикардо Сотил (75’) в полза на гостите, а двата отбора пропуснаха и по една дузпа. За домакините Винченцо Италиано нямаше възможност да използва звездата на своя тим Душан Влахович, койот е болен.

“Виолетовите” получиха възможност да изпълнят 11-метров наказателен удар още в 7-ата минута, когато Алваро Одриосола получи отлична топка отдясно, нахлу на скорост в наказателното поле и бе фаулиран. Капитанът Кристиано Бираги застана зад топката, но стражът на Каляри Борис Радунович спаси с крак.

Домакините поведоха в самото начало на втората част, когато Жоао Педро намери отлично топката с глава и с хубав параболичен удар прехвърли Пиетро Терачано за 1:0. “Виолетовите” останаха с човек по-малко в 64-ата минута, когато Алваро Одриосола блокира с ръка удара именно на Педро, макар топката да летеш към вратата, което доведе до дузпа в полза на играчите на Валтер Мадзари и червен картон за бранителя. Капитанът на домакините последва негативния пример на своя колега от “виолетовите” и също изпълни слабо, което даде възможност на Терачано да спаси.

Рикардо Сотил възстанови равенството в 75-ата минута, когато появилият се като резерва бивш играч на Каляри напредна добре отляво, бранителите сякаш подцениха ситуацията не му противодестваха достатъчно активно и го оставиха да стреля с левия крак за 1:1.

Изненадващо или не до края футболистите на Фиорентина, макар и с човек по-малко, бяха по-активни, но не успяха да достигнат до попадение. С поделените точки “виолетовите” заемат шестото място в класирането с 36, а Каляри продължава борбата си за оцеляване, тъй като в момента е на 18-ото място със 17 точки от 23 мача.