На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Атлетико Мадрид надви Валенсия с удивителен обрат от 0:2

Атлетико Мадрид постигна удивителен обрат за успеха с 3:2 в домакинството си на Валенсия от 22-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" губеха с 0:2 след първото полувреме, но показаха характер и успяха да обърнат нещата в своя полза през втората част, а още по-впечатляващо е, че два от головете паднаха в заключителните минути. Юнус Муса (25) и Уго Дуро (44) дадоха преднина на "Прилепите", но Матеус Куня (64), Анхел Корея (90) и Марио Ермосо (90+3) бяха точни за домакините на "Уанда Метрополитано".

Валенсия стоеше по-добре през първото полувреме. В 25-ата минута Юнус Муса получи пред наказателното поле, напредна и с удар между двама играчи на съперника провря топката и я прати неспасяемо във вратата за 0:1.

В 44-ата минута резултатът бе удвоен полза на гостите. Уго Дуро се отскубна от защитниците в наказателното поле и отблизо хладнокръвно реализира за 0:2.

През второто полувреме Атлетико се събуди. В 56-ата минута Луис Суарес направи непростим пропуск, останал сам срещу вратаря.

В 64-ата минута домакините обаче върнаха интригата. При едно центриране от корнер Матеус Куня бе забравен от защитниците на Валенсия и отблизо засече в опразнената врата за 1:2.

След това в 70-ата минута Суарес се отличи с нов сериозен пропуск, като от добра позиция стреля над вратата.

До края Атлетико не спря да търси изравняването и успя да го постигне в последната минута на добавеното време. Караско подаде в наказателното поле, Луис Суарес се размина с топката, но вратараят Хауме Доменек игра с нея и я прати в краката на Анхел Корея, който стреля във вратата за 2:2.

В 3-ата минута на добавеното време домакините направиха и пълен обрат. Куня напредна отдясно и подаде към Марио Ермосо, който отблизо засече във вратата за крайното 3:2.

Така Атлетико взе ценен успех и с 36 точки е на 4-ото място в класирането. Валенсия запазва 9-ата си позиция с 29 точки.