Аполон и Илиев взеха труден успех с човек повече

Отборът на Аполон (Лимасол) изтръгна трудна победа с 1:0 в гостуването си на Пафос от 18-ия кръг на първенството на Кипър. Успехът на гостите дойде едва в края на мача, въпреки че те играха с човек повече от 36-ата минута, когато Франко Ковачевич от състава на домакините получи втори жълт и червен картон.

Илиан Илиев-младши бе титуляр в състава на Аполон и остана на терена 85 минути, преди да бъде заменен от французина Никола Дигини.

Единственият гол за гостите реализира Йоанис Питас в 85-ата минута на двубоя.

С този успех Аполон е лидер в класирането с 35 точки, пред Арис с 33 и АЕК (Ларнака) с 32. И двата преследвача обаче са с мач по-малко в актива си. Пафос е 5-и с 25 точки.