Фаб Файв надви драматично Правец

Фаб Файв надви със 79:68 Правец в мач от регион Запад на ББЛ А Група, след като пропиля преднина от 24 точки в хода на мача и измъкна успеха след продължение.

Георги Младенов изведе Миньор Перник до нова победа

Двубоят започна с доста лоша успеваемост и от двата тима, които за шест минути си бяха разменили едва по един кош от игра. Столичният отбор обаче постепенно започна да подобрява мерника си и след първата четвърт водеше с 16:6. Проблемите в нападение за Правец продължиха и през втория период, което позволи на съперника му да натрупа разлика и на почивката да се откъсне с 38:18. След паузата обаче ролите се размениха. Стрелбата от тройката потръгна за баскетболистите на Иван Коцев, които преди заключителната четвърт намалиха за 44:52. Те продължиха да топят изоставането си, като по-малко от минута преди края стигнаха до равенство – 68:68. В оставащото време нито един от двата тима не успя да се разпише и мачът бе пратен в продължение. В него обаче Фаб Файв отбеляза 11 безответни точки и спечели двубоя.

Камен Атанасов завърши с 21 точки и 8 борби за победителите. Георги Кръстев записа дабъл-дабъл от 16 точки и 14 борби, 11 точки наниза Георги Христов, а с 10 и 8 борби се отчете Мартин Горунов. За Правец 15 точки реализира Костадин Лазаров, 14 добави Ерик Кирилов.